Na gorąco po udanym Pikniku LA!!!


W rozegrano na stadionie miejskim w Sztumie „PIKNIKU LEKKOATLETYCZNYM O UŚMIECH DZIECKA” udział wzięło ponad 150 dzieci szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych. Wręczono na podium dla pierwszych trójek 110 słodkich upominków, dla wszystkich były napoje, kiełbaski z rożna i pamiątkowe medale. Gośćmi imprezy byli Sylwia Mackiewcz – dyr. Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie, Czesław Oleksiak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Sztumie, Piotr Kluska – terapeuta, dzieci ze świetlicy terapeutycznej SP 2 Sztum z opiekunami. Wszyscy dobrze się bawili i startowali, bo każdy uczestnik mógł cztery razy wystartować. Pierwsze zawody na nowym stadionie, gdzie można było wystartować w skoku wzwyż.

 

 

 

 


„Zadanie finansowane ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta i Gminy Sztum na rok 2017, a realizowane przez LKS ZANTYR Sztum pod nazwą: „Żyj zdrowo i wzorowo-uczęszczając na pozalekcyjne zajęcia sportowe.” którego celem był udział w zawodach lekkoatletycznych „O Uśmiech Dziecka” z okazji Dnia Dziecka w ramach zadania „Żyj zdrowo i sportowo -uczęszczając na pozalekcyjne zajęcia sportowe”
– propagowanie sportu masowego z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu Powszechnego
– Lekkoatletyka dla Każdego – szukanie talentów do uprawiania lekkiej atletyki. Wszystkie wyniki jutro. Poniżej fotki z imprezy, w której w roli kibiców uczestniczyli rodzice i dziadkowie. Najmłodszą uczestniczką była sześcioletnia Agata Kusztal z mamą Agataka biegła na 60 m i rzucała p. palantową. Brawo.

Organizatorem był Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum przy bardzo dużym wsparciu SCK z Bogdanem Owsianym i pracownikami, M-GOPS w Sztumie i zespołu sędziów LA pod kierunkiem Marcina Chańko.

Z ogromna przyjemnością informujemy, że od jutra t.j. od 1 czerwca na stadionie zatrudniona będzie Agnieszka Borowska, która będzie służyła swoją radą i doświadczeniem dla trenujących i nie tylko.