Maraton na Bajkale do powtórki!!!

12718057_868086269967027_4932073817402529392_nPo nieudanym starcie w biegu maratońskim po Bajkale z powodu kontuzji w roku ubiegłym Bartosz Mazerski zaraz po powrocie zapowiedział ponowny start. I tak realizuje ten cel poprzez spokojne przygotowania sportowe i organizacyjne.

Zawodnik i trener Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR i nauczyciel w-f w Szkole Podstawowej nr 2 w Sztumie spokojnie przygotowuje się do tego biegu, biegu po zamarzniętej tafli unikalnego akwenu Jeziora Bajkał na dalekiej Syberii. Trzynasty bieg maratoński odbędzie się 7 marca b.r. Start nastąpi z miejscowości Tangoj na północno -zachodnim brzegu Bajkału, meta w Listvance, przeciwległym brzegu jeziora. Bartosz Mazerski udaje sie do Rosji 2 marca. Tym razem nie pojedzie słynna koleją transsyberyjską.

  • Podróż pociągiem trwa długą. Choć to  bardzo ciekawa trasa, już ją raz pokonałem – mówi Bartosz Mazerski. Dlatego tym razem lecę do Irkucka samolotem z Kaliningradu. Koszty są porównywalne. Na miejscu będzie więcej czasu  aklimatyzację. Jedziemy w trójkę z kolegami z Płocka i Ciechocinka. Podróż organizuje sobie sam. Na czas wyjazdu biorę urlop bezpłatny w pracy. Dziękuje wspierającym mnie Firmom: FOBOS INVEST Sztum, ELITA, Transport Lubiński, Transport Urbańscy Stary Targ. Jaka będzie tam pogoda, zobaczymy!!!

Na razie tyle. Więcej informacji wkrótce!!!