Kto jest kto, czyli Andrzej Belzyt. cz.I

Rozpoczynam prezentacje ludzi, z którymi jestem w Sztumie związany w sporcie i w życiu społecznym od wielu lat, wielu lat. Byli zawodnikami, działaczami, trenerami, organizatorami życia sportowego i wspólnie działamy do chwili obecnej dla dobra sportu sztumskiego!!!

ANDRZEJ BELZYT – jeden z pierwszych moich wychowanków /od 1974, razem z Leszkiem Taborem/ z Którymi działam do chwili obecnej!!!

To najwcześniejsze zdjęcie Andrzeja, które posiadamy./wł. Andrzeja/ Otwarcie Powiatowych Igrzysk Młodzieży na sztumskim stadionie w 1975 roku.

Uczeń SP 1 Sztum, następnie popularnych „Koni” w Kwidzynie, absolwent WSWF i T w Gdańsku. Zawodnik PLKS Sztum od 1974 roku, od 1976 Nadwiślanin Kwidzyn a obecnie LKS Zantyr Sztum. W sporcie od 1973 roku, jako uczeń SP1 Sztum reprezentował szkołę w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Dzierzgoniu. Złoty medalista Województwa Gdańskiego w Przełajach w Starogardzie Gd. w biegu młodzików w 1975 roku oraz na stadionie w biegu na 2000 m w Tczewie. W latach 1976 roku Jego drugą pasją była nożna, grał w drużynie juniorów LKS Znicz Sztum i Powiśle Czernin pod kierunkiem Józefa Kaliszewskiego. Z druzyną juniorów zdobył mistrzostwo woj. Elbląskiego i grał w strefowych rozgrywkach mistrzostw Polski. w 1986 roku wrócił do biegania w kategorii masters. Startował w różnych biegach m.in. w Biegu 3 Maja i Grand Prix Sztumuz mistrzsowtami Polski master w półmaratonie w Łomży. Obecnie Członek Zarządu LKS Zantyr Sztum, bardzo zaangażowany w organizacje wielu imprez LA w Sztumie, kibic, wielki sympatyk sportu, trudno wyobrażyć sobie imprezy LA bez Niego. ….. Od wielu lat odpowiedzialny m.in. za przygotowanie nagród, pucharów i dokonywanie wręczeń i dekoracji na imprezach organizowanych przez klub, sędziuje zawody LA itd.. Wspaniały człowiek, niezwykle zaangażowany w to co robi, skrupulatny, oddany dla sportu a lekkoatletyki w szczególności!!!

Dziękuje z całego serca Andrzeju!!!

Dedykuje Andrzejowi z okazji 60-ki!!!

Październik 1999 rok!

To zaledwie niewielka liczba fotek z działalności Andrzeja ….