Kilka zdań komentarza….

Kilka zdań komentarza do kończącego się, kolejnego w bogate wydarzenia sportowe weekendu dla zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. Startowali, „można rzec po całym świecie”. Pierwszy sztumska zawodniczka wystartowała w egotycznym kraju, jakim jest Mauritius w Archipelagu Wysp Maskareny. Położony na półkuli południowej w pobliżu Zwrotnika Koziorożca  na Oceanie Indyjskim. Szkoda, że po bardzo udanym pierwszy dniu zawodów w 7-boju z rekordami życiowymi Agnieszce Borowskiej przytrafiła się kolejna kontuzja. Ale to na pewno, jak dotychczas Jej największa przygoda życia. Więcej szczegółów po powrocie.

Powróćmy na krajowe podwórko do pobliskiego Stargardu Gdańskiego, gdzie w rekordowym XXXII Biegu Szpęgawskim z powodzeniem startował liczna grupa naszych biegaczy. W bardzo silnie obsadzonym biegu z medalistą Mistrzostw Europy Krystianem Zalewskim, mistrzami i medalistami mistrzostw Polski z powodzeniem rywalizował Bartosz Mazerski. Zajął wysokie piąte miejsce, o które rywalizował z zawodnikiem gospodarzy Mateuszem Niemczykiem. Pokonał Go na finiszowych ostatnich 200 metrach stadionu im. Kazimiera Deyny. Tym samym zrewanżował się za porażkę podczas Sztumskiego Grand Prix w Biegach Przełajowych. Bogdan Cebula w swojej informacji podał miejsca i czasy wszystkich naszych zawodników, sam uplasował się na najbardziej nie lubianym czwartym miejscu w swojej kategorii a na podium byli: Elżbieta i Małgorzata Tuwalska, Rafał Chętnik i wiecznie młody Mietek Dobrenko.

Podkreślić trzeba udane starty i rekordy życiowe naszych „mastersów”: Mirosława Anaczkowskiego o ponad cztery minuty w Maratonie w Dębnie, podium Jana Kołpaka w maratonie nordic walking w Osielsku, rekordy życiowe w Półmaratonie Poznań znacznie młodszych Kuby Trecia i Szymona Belzyta w śród ponad ośmiu tysięcy startujących, czy zwycięstwo Roberta Sadowskiego w biegach górskich w Gdyni.

Pokreślić należy bardzo duża aktywność mieszkańców Miasta i Gminy Sztum, członków Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum, ale i doskonałą promocje Sztumu i klubu ZANTYR. Mamy nadzieję, ze w naszych obszernych informacjach, które przez dwa dni zamieszczaliśmy nikogo nie pominęliśmy, bo tego jest naprawdę bardzo dużo!

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!  Motto: Młodzi bierzcie przykład!!!