Jutro startujemy po raz ostatni w 2019 roku!!!

Jutro o godzinie 18.00 startujemy po raz ostatni w 2019 roku, z 30 imprezą organizowaną przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zantyr Sztum dla członków klubu, licznych mieszkańców Miasta i Gminy Sztum, Powiatu Sztumskiego i licznych przyjezdnych z całego kraju i z zagranicy.To mało czy dużo??? Biegacze klubu po raz ostatni, czyli  230 raz/patrz  http://zantyr.foremka.net/starty-w opracowaniu Bogdana Cebuli/ w tym roku wystartują w : IV Sztumskim Sylwestrowym Biegu Wieczornym i marszu NW pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora, który również weźmie udział w biegu – tradycyjnie z nr 13.!!! Wystartuje również treningowo po trzy miesięcznej przerwie ubiegłoroczny zwycięzca Bartosz Mazerski i bardzo liczni mieszkańcy Sztumu i goście – razem ok. 300 osób w biegu i marszu Nordic Walking! Wszystkim mam nadzieję, licznie będziemy kibicować!

Ważne informacje dla uczestników IV Sztumskiego Sylwestrowego Biegu, marszu nw

Organizatorzy IV Sztumskiego Sylwestrowego Biegu Wieczornego i marszu Nordic Walking pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum podają niezbędne informacje dla uczestników imprezy, w celu sprawnego przebiegu i zachowania bezwzględnego bezpieczeństwa dla wszystkich:

 • zamieszczamy zamkniętą listę wszystkich opłaconych uczestników biegu i marszu NW  imprezy   LISTA STARTOWA BIEGU I MARSZU NW / z zaznaczonymi małżeństwami!
 • Uwaga wyjątkowo: jeżeli ktoś się zapisał a nie dokonał opłaty  a  zamierzał i zamierza wystartować , to należy się zgłosić do biura zawodów na plaży miejskiej w Sztumie do godz. 17.30, dokonać rejestracji i opłaty w wysokości 50 zł, medal zostanie dostarczony lub dosłany w ciągu 10 dni!/było bardzo dużo czasu na zapisanie się i opłatę!!!/
 • niepełnoletni muszą być pod opieka dorosłych/Rodziców, opiekunów/!!!
 • czynny będzie depozyt w biurze zawodów, nie ma szatni, tylko 1 mała przebieralnia; WC  to-Toi-Toi
 • parkingi jak zawsze w miarę wolnych miejsc – na boisku SP2,  SCK i przy plaży/kieruje Straż Miejska/.
 • program podawaliśmy i podajemy, prosimy o zgłoszenie się do biura w dniu zawodów do 17.30!!!
 • start z plaży miejskiej jak w Grand Prix/50 m od mety/, na trasie dodatkowo mała pętla ok. 180 m/
 • dla wszystkich wspólna rozgrzewka od godz. 17.45, prowadzona przez Dagmarę Kusztal i z Studio Fitnees
 • po biegu dla wszystkich kiełbasa z grilla, chleb ze smalcem i gorący napój/nie dla kierowców/
 • prosimy o zwrócenie uwagi na głębokie wykopy przy trasie za I mostkiem po prawej stronie/prowadzone przez PKP/-będą odpowiednio zabezpieczone taśmą ostrzegawczą. Wskazane zabranie czołówek!!!
 • jest możliwość morsowania na kąpielisku po biegu we własnym zakresie i na własną odpowiedzialność
 • uwaga i ostrożnie z fajerwerkami, sztucznymi ogniami itd…!!!!

LISTA STARTOWA z zaznaczonymi małżeństwami –  uwagi – 608 038 472

Program IV Sztumskiego Sylwestrowego Biegu Wieczornego i Marszu Nordic Walking pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora – 30 grudnia 2019 roku!!!

15.45– 17.30 – Wydawanie numerów startowych i chipów w budynku na plaży miejskiej w Sztumie. Zamknięcia biura – 17.45!!!

 17.45 – wspólna rozgrzewka prowadzona przez Dagmarę Kusztal – Profesjonalne Studio Fitness Perfect Fit Body

 17.55 – przywitanie uczestników imprezy przez Burmistrza Miasta i Gminy Sztum

 18.00 – Start do biegu kobiet i mężczyzn – dystans około 4,8 km (jedno okrążenie wokół Jeziora Sztumskiego ).

 18.02– Start uczestników marszu Nordic Walking- dystans około 4,8 km (jedno okrążenie wokół J. Sztumskiego).

 0d 18.15 – ognisko, muzyka, spotkanie towarzyskie, kiełbaski, chleb ze smalcem, gorący napój oraz możliwość morsowania na kąpielisku we własnym zakresie!!!

 Od 19.00 – Dekoracje biegu, marszu Nordic Walking, małżeństw w biegu i marszu NW  z udziałem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum oraz losowanie nagród.

 Ok. 20.00 – zakończenie imprezy.

Wysokość nagród w biegu K i M na dystansie  4,8 km:

I m – 200 zł

II m – 150 zł

III m – 100 zł

Pozostałe wyróżnienia i upominki zgodnie z regulaminem!!

Szanowne Biegaczki i Biegacze!!!

Bardzo cieszymy z udziału Państwa w naszych imprezach. Robimy to dla Państwa z najwyższą starannością od wielu, wielu lat, żebyście mogli sympatycznie, mile i wesoło spędzić czas. Żebyście się mogli wspólnie bawić podczas naszych imprez, tym razem podczas Biegu i marszu NW /Przed/Sylwestrowego. Nie robimy to dla siebie a dla Was. Organizatorzy starają się zorganizować imprezy jak najlepiej, poświęcają swój czas i robią to wszyscy na zasadzie WOLONTARIATU!!! Nikogo nie namawiamy,  nie każemy brać udział udziału , ale jeżeli się decydujecie, to szanujmy się WZAJEMNIE!!!

Z poważaniem i szacunkiem z najlepszymi życzeniami na Nowy 2020 rok!!!

Ryszard Mazerski