Informacje ze stadionów LA!

W dniu dzisiejszym nasi młodzi adepci nie próżnowali. Dziewczęta i chłopcy SP 2 Sztum startowali w Chojnicach w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Czwórboju LA. Na wyróżnienie zasługuje wynik ucznia V klasy SP 2 Sztum Nikodema Kwiatkowskiego w skoku w dal – 451. Pozostałe wyniki podamy po otrzymaniu!

Pozostali trenowali na stadionie miejskim w Sztumie. Ponadto W dniu wczorajszym w zawodach ligi młodzików w Gdańsku startował Igor Tyburski /po lewej poniżej/ w bieguna 600 m. Zawodnik LKS Zantyr Sztum w pierwszym starcie na tym dystansie uzyskał czas 1.38,66, ósmy wynik wśród młodzików a drugi w swoim roczniku. Wszystkim gratulujemy!!!!

Na zdjęciu Jakub Pawlak/ZS Sztum/ podczas treningu/11.47 w tym roku na 100 m./

Powyższe działania finansowane ze środków Miasta i Gminy Sztum z zadań publicznych „Rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Sztum” oraz „Rozwój sportu w dziedzinie lekkiej atletyki na terenie Miasta i Gminy Sztum.”

Już wkrótce, we wtorek bardzo liczna grupa dzieci ze Sztumu wystartuje w Gdański w Pomorskiej Olimpiadzie LA „Dysk Pomorski.”