Giembicki i Cebula w czołówce wyjątkowego biegu w Rytlu !!!

W dzisiejsze popołudnie dwójka zawodników LKS Zantyr Sztum Bogdan Cebula i Jan Giembicki wystartowali w I Biegu Pokonaj Nawałnice w Rytlu na dystansie 10,5 km .

Foto J.Giembicki. Dzięki.
Bieg był wyjątkowy w swoim rodzaju gdyż upamiętniał ofiary zeszłorocznej nawałnicy, która przeszła przez te tereny, należy też dodać że cały dochód z wpisowych został przekazany ofiarom tego kataklizmu. Nasi zawodnicy prawie całą trasę pokonali wspólnie oglądając przy tym niezwykłe ale i przerażające widoki zniszczeń dookoła, które zapierały dech w piersiach a jeszcze nie tak dawno były normalną częścią pięknego ekosystemu. Trasa biegu była typu „w tą i z powrotem” i nie należała do trudnych zwłaszcza jeśli chodzi o profil, ale już piasek i kamienie wielkości pięści, które leżały na niej dawały w kość. Najszybszym naszym zawodnikiem został Jan Giembicki, który przybiegł na 9 miejscu open lecz miał pecha gdyż 7 zawodników przed nim również było w jego kategorii i nie załapał się na podium. Bogdan Cebula przekroczył linie mety na 12 pozycji, wygrywając zdecydowanie swoją kategorie wiekową M 50, nie dając szans drugiemu zawodnikowi, którego spokojnie kontrolował przez pół biegu. Warto podkreślić, że nagrodę naszemu Bogdanowi wręczał sołtys Rytla pan Łukasz Ossowski, który dla lokalnych mieszkańców jest niemal bohaterem za to co robił podczas zeszłorocznych wydarzeń. Bieg wygrał znany Bydgoski biegacz Oskar Mika . Organizatorzy już zapowiedzieli, iż odbędzie się druga edycja tego biegu w 2019 roku.