Dar Mistrzów Sportu dla Agnieszki!!!

Dar Mistrzów Sportu. Zebrano wielkie pieniądze dla Agnieszki Borowskiej !!!

Sport. 83. Plebiscyt Przegladu Sportowego. Gala. 06.01.2018

Podczas Balu Mistrzów Sportu podczas tradycyjnej licytacji zebraliśmy 100 tysięcy złotych na leczenie Agnieszki Borowskiej, która w zanim przesiadła się do bobsleja, uprawiała lekkoatletyczny wielobój.

Październik 2015 roku, ostatni treningowy ślizg dnia. Agnieszka Borowska pędzi swoim bobem z prędkością 90 km/h. Właśnie ma wchodzić w ostatni zakręt, gdy nagle sanie runęły ze szczytu wirażu na sam dół. 24-latka zostaje przewieziona do szpitala. Diagnoza: złamany kręgosłup i naruszenie rdzenia kręgowego.

Dzięki pieniądzom zebranym na licytacji podczas Gali Mistrzów Sportu, Agnieszka ma szansę na przeprowadzenie rehabilitacji. W sumie zlicytowano trzy przedmioty:

– Dar od Kamila Glika – podwójne zaproszenie na wybrany mecz AS Monaco + koszulka tego klubu i lunch z naszym obrońcą (zlicytowane za 25 tysięcy złotych),
– Dar od Kajetana Kajetanowicza – wyjątkowy kask, w którym zdobywał ostatnie tytuły Rajdowego Mistrza Europy. Jego malowanie zaprojektowali mali pacjenci Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach (zlicytowane za 20 tysięcy złotych)
– Dar od Mai Włoszczowskiej – rower olimpijski z unikalną grafiką, który był z kolarką podczas igrzysk w Rio, na których zdobyła srebrny medal (zlicytowane za 55 tysięcy złotych).

– Taka pomoc dużo dla mnie znaczy. Rehabilitacja jest kosztowna, a do tego myślę o zabiegu komórek macierzystych. Pieniądze bardzo by mi się przydały, a to przecież nie jest kwestia kilkuset złotych. Sama nie jestem w stanie wyłożyć takiej kwoty – mówi. Sam dwutygodniowy turnus to koszt około sześciu tysięcy złotych. – Innego wsparcia nie otrzymuję. Zbieramy sami, ale to wciąż za mało. Nieco środków dostaliśmy z odpisu 1 procenta od podatku, a poza tym pracuję na stadionie w Sztumie. – powiedziała nam Borowska.