Cudowny dzień dla sztumskiej lekkiej atletyki i LKS Zantyr!!!

Sobota jest niezwykle pięknym dniem dla sztumskiej lekkiej atletyki i LKS Zantyr Sztum. Trwa bardzo dobra passa organizacyjna i sportowa, po niezwykle udanej 3-majowej imprezie i udanych Czwartkach LA, dziś bardzo liczne sukcesy sportowe:

  • najmilszą niespodzianką to medale w Mistrzostwach Okręgu Juniorów w LA  w Sopocie podopiecznych trenera Marcina Chańko, uczniów ZS w Sztumie. Kto spodziewał się srebrnego medalu Aleksandra Jastrowskiego /na zdjęciu/  w skoku w dal  z wynikiem -6.25,/wychowanek trenera Wojtkowiaka z Mikołajek Pom./ brązowego Jakuba Pawlaka w biegu na 100 m z czasem 11.54, czy 6 miejsca Michała Wróbla na 1500 m. Ogromne gratulacje!!!

  • zwycięstwo Krzysztofa Garbowskiego w Jantarowym Przełaju na dystansie 21 km na Mierzei  Wiślanej/było ponad 22 km. Powtórzył sukces z roku ubiegłego.
  • trzecie miejsce Bartosza Mazerskiego w Biegu Filipidesa na dystansie 10 km open w Pasłęku, I miejsce Bogdana Cebuli w swojej kategorii, I m Macieja Frąckowiaka w biegach dzieci, tuż za podium Sławomir Najda i I m w drużynie
  • trzecie miejsce Małgorzaty Tuwalskiej open na 10  km w IX Kwidzyńskim Biegu Papiernika, I m Eli Tuwalskiej w swojej kategorii, zwycięstwo ekipy LKS Zantyr w punktacji drużynowej w IX Kwidzińskim Biegu Papiernika

W dniu dzisiejszym było głośno na arenach sportowych,biegowych Województwa Pomorskiego o Sztumie i LKS ZANTYR Sztum. Myślę, że była to doskonała promocja Sztumu, którą w Kwidzynie zapewne słyszał i widział Leszek Tabor Burmistrz Sztumu, startujący z powodzeniem w biegu głównym na 10 km..

Dla wszystkich ogromne gratulacje!!!