Co w sekcji LA dzieci i młodzieży LKS Zantyr Sztum?

W sekcji dzieci i młodzieży Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum trenuje na chwile obecną 85 /dokładnie/ osób w kategorii dzieci młodszych, dzieci, młodzików i  juniorów pod kierunkiem szkoleniowców Iwony Burczyk,  Agnieszki Borowskiej, Marcina Chańko, Bartosza Mazerskiego i Piotra Nowosielskiego /liczymy na współpracę z Jackiem Pajdą/ w sali ZS Sztum i hali SP1 Sztum oraz na stadionie i w terenie. Już w niedzielę liczymy na pierwszy medal dla klubu i Sztumu w Halowych Mistrzostwach Okręgu Juniorów w Toruniu. Do zawodów zgłoszono prawie 1100 zawodniczek i zawodników. W Toruniu podopieczni trenera Marcina Chańko wystartują w następujących konkurencjach:

  • Jakub Pawlak – 60 m /7.11 – ósmy wynik wśród zgłoszonych 41 juniorów a najlepszy z Pomorza/ i 200 m.  /w biegu na 60 m zgłoszonych 123  zawodników w trzech kategoriach seniorów, juniorów i juniorów ml./
  • Patrycja Piasecka – kula/4 kg/ – debiut
  • Michał Wróbel – 600 m – debiut na hali na tym dystansie

Systematycznie bardzo liczna grupa dzieci i młodzieży trenuje na hali SP1 Sztum i w terenie. W dniu 9 lutego na obóz sportowy do Niedzicy udaje się grupa 25 młodych lekkoatletów pod kierunkiem trenerów Iwony Burczyk i Bartosza Mazerskiego.

W dniu 2 marca b.r. kolejne zawody halowe dla dzieci w hali SP1 Sztum.  Dalej 9 marca b.r. Przełajowe Mistrzostwa Okręgu Młodzików w Tczewie a 30 marca b.r. Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych w Garczynie/Kościerzyny. Liczymy na pierwsze punkty we współzawodnictwie sportowym.