Bardzo udany start młodych biegaczy LKS Zantyr Sztum w Mistrzostwach Okręgu w Człuchowie!

Bardzo udany start zaliczyli młodzi biegacze Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum w Przełajowych Mistrzostwach Okręgu w Człuchowie. Nie było jeszcze medali, ale byli bardzo blisko podium. Należy pamiętać, że Województwo Pomorskie jest potęgą w biegach przełajowych w Polsce w kat.  młodzieżowych.  Dodać trzeba, że w dniu dzisiejszym były fatalne warunki atmosferyczne, zimno, deszcz i wiatr. Z informacji otrzymanej od szkoleniowców Iwony Burczyk i Bartosza wiemy, że kliku naszych zawodników było w ścisłej czołówce w swoich biegach, ocierając się o podium:/fotka od Macieja Jakubowskiego, sędziego zawodów, na zdjęciu ponad 50 zgłoszonych młodziczek w tym nasze: 511 -A. Rygielska, 513- A. Święcka; 510-.K. Wiśniewska i 514- W. Sokalska./

5 m – Wiśniewski Nikodem w biegu chłopców z rocz. 2008 i mł. na dystansie 850 m/prowadził bieg/

8 m – Machnikowska Agata w biegu dziewcząt z rocz. 2008 i mł. na dystansie 850 m

7 m – Tyburski Igor w biegu młodzików rocz. 2004-2005 na dystansie 2000 m

8 m – Kwiatkowski Nikodem  w biegu chłopców z rocz. 2007-2006 na dystansie 850 m

13 m – Kamiński Patryk w biegu chłopców z rocz. 2008 i mł na dystansie 850 m

Dobrze zaprezentowała się Antosia Rygielska, /pierwszy rok w młodziczkach/, przybiegając w połowie stawki, koło 20 miejsca. W czołówce byli m.in.: Nadia Śmigowska, Maja Wojtysiak,  Kacper Błędowski.

Wszystkie wyniki po otrzymaniu komunikatu.

Sztum wraca do „gry” w rywalizacji biegów przełajowych w kategoriach dzieci i młodzików. Nie wszyscy najlepsi mogli wystartować z powodu kontuzji czy choroby: m.in. Julia Sałek czy Maciej Frąckowiak.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników i szkoleniowców.

Wyjazd sfinansowany będzie ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach zadania „Rozwój sportu w dziedzinie lekkiej atletyki na terenie Miasta i Gminy Sztum.” Poniżej fotki naszych trenerów obecnych w Człuchowie Iwony Burczyk i Bartosza Mazerskiego. Dziękujemy!!!