Bardzo udanie w Sławnie!!!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Nasi w Sławnie!!!!

Bardzo udanie wystartowali sztumscy uczestnicy marszów Nordic Walking i „sędziowie” podczas inauguracji Pucharu Pomorza w Nordic Walking w Sławnie. Nasi zawodnicy pięciokrotnie stawali na podium a pozostali byli w czołówce. Bardzo dobra organizacja imprezy, szybko i sprawnie, dopisała pogoda i frekwencja.Swoją „siłę” pokazali sędziowie – pięć czerwonych kartek – za co? O tym później!. Na najwyższym stopniu podium stanęła Mirosława Szpalerska oraz na drugim Regina Lagmesser, Maria Mazerska i Alicja Podlewska. Na trzecim stopniu podium Mirosław Podolski. Tuż za podium  Ryszard Kłopotowski, piąta Barbara Gruszka, szósta Barbara Krawczykowska i Grażyna Malinowska.

Wyniki naszych zawodników:

1 m Szpalerska Mirosława – 5 km – 37.29

2 m Podlewska Alicja – 5 km – 37.42

2 m Mazerska Maria – 5 km – 39.52

2 m Langmesser Regina – 10 km -1.13,43

3 m Podolski Mirosław – 5 km – 34.09

4 m Kłopotowski Ryszard – 5 km – 37.19

5 m Gruszka Barbara – 5 km – 41.46

6 m Krawczykowska Barbara – 5 km 37.15

6 m Malinowska Grażyna – 5 km – 42.04

Gratulujemy  naszym uczestników!!!

Wyjazd dofinansowany z zadania „Rozwój i popularyzacja marszów Nordic Walking wśród społeczeństwa Miasta i Gminy Sztum.”

Mnie najbardziej oprócz osiągnięć naszych zawodników „podobał”  się popis sędziów. Byłem świadkiem, kiedy po 200 m po starcie sędzia pokazuje zawodniczce z Człuchowa czerwona kartkę za nieprawidłowy marsz. Nie pomogły tłumaczenia Pani, że pierwszy raz bierze udział, prosi, żeby mogła iść dalej, że uczyła się internetu itd.  Z ogromnym zażenowaniem słuchałem wywodów  Pana sędziego. Pani z płaczem opuściła trasę. Panowie sędziowie –  są żółte kartki,  pozwólcie rekreacyjnie iść ludziom, którzy są daleka za swoje pieniądze, żeby wziąć udział, cieszyć się z udziału z marszu, jak Pani z Człuchowa.. Pozwólcie iść. Stwórzcie normalne przepisy i zmieńcie Wasze podejście za obowiązków za pieniądze startujących. Trzeba  oczywiście maszerować przepisowo. Ale ? Popatrzcie na przepisy sędziowania chodu sportowego. Pozdrawiam. Mam nadzieję, że moje pobożne życzenie nie będzie miało negatywnego odniesienia w zawodach w stosunku do sztumskich zawodników.

Ryszard Mazerski