Bardzo udane I halowe zawody dla dzieci!


Bardzo udane okazały się pierwsze zawody halowe dla dzieci w SP 1 Sztum pod nazwą „I Halowy Festyn Lekkoatletyczny”. Do hali SP 1 Sztum przybyła bardzo  liczna grupa dzieci z Rodzicami i opiekunami z terenu Miasta i Gminy Sztum. Zawody finansowane ze środków samorządowych Sztumu w ramach zadania; „Rozwój sportu w dziedzinie lekkiej atletyki na terenie Miasta i Gminy Sztum”. Imprezę z liczną grupą Rodziców i opiekunów obserwował i Leszek Tabor Burmistrz Miasta i Gminy Sztum oraz wręczał medale i upominki. Wyniki i fotki wkrótce. Najwszechstronniejszymi zdaniem szkoleniowców okazali się:Tosia Rygielska wśród dziewcząt i Nikodem Kwiatkowski/chł./

Podziękowania dla Dyrekcji SP 1 Sztum za udostępnienie obiektu oraz obsłudze szkoły, Iwonie Burczyk za kierownictwo zawodów i przeprowadzenie zawodów wspólnie z Agnieszką Borowską, Bartoszem Mazerskim, Piotrem Nowosielskim, Bogdanem Cebulą i Marcinem Chańko wraz z ekipą sędziów LA,. Kolejne podziękowania dla Marleny Nowosielskiej z wolontariatem SP 2 za prowadzenie biura zawodów, Dominikowi Wiechowskiemu za wykonywanie zdjęć z imprezy, obsłudze medycznej i nagłośnienia. Podziękowania dla Dagmary Kusztal za super rozgrzewkę. Szczególnie dziękuje Rodzicom i opiekunom za przybycie i dalszą , owocną współprace w rozwoju Waszych pociech i lekkiej atletyki w Sztumie. Na samym końcu a powinienem na początku Wam podziękować i pogratulować drodzy uczestnicy. ponad 70 dzieciom z terenu Miasta i Gminy Sztum za wspaniałą rywalizacje i udział w imprezie oraz osiągnięte wyniki. Dla j większości  było to  pierwsze podium, ale na pewno nie ostatnie. To impreza była dla Was. Zapraszamy na zajęcie ze szkoleniowcami LKS Zantyr Sztum, już we wtorek na godzinę 16.30 dla sali Zespołu Szkół w Sztumie. Do zobaczenia już wkrótce na kolejnych zawodach a będą to już biegi przełajowe a od 15 kwietnia „Czwartki LA” na stadionie miejskim w Sztumie.

Oglądając uważnie dzisiejsze mini-halowe LA zawody dla dzieci wspólnie ze szkoleniowcami Lekkoatletycznego Klubu Sportowego  ZANTYR Sztum widzieliśmy utalentowane dzieci, które mam nadzieję,  będziemy wkrótce wspólnie oklaskiwać na sztumskim stadionie!!!

Ryszard Mazerski