87.Przełajowe Mistrzostwa Polski w Iławie!

W najbliższą niedzielę odbędą się w Iławie 87.Przełajowe Mistrzostwa Polski Seniorów  z udziałem zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. W biegu na dystansie 10 kilometrów wystartują Andrzej Rogiewicz i Robert Sadowski. Do biegu zgłoszono 32 zawodników, w tym Krzysztofa Gosiewskiego – LKS Ostromecko, aktualnego mistrza Polski w biegach przełajowych, 25 zawodnik Mistrzostw Europy, wielokrotni mistrzowie i medaliści mistrzostw Polski na różnych dystansach: Arkadiusz Gardzielewski/Śląsk Wrocław/, Tomasz Szymkowiak/MKL Toruń/, Tomasz Grycko/Bliza Władysławo/, Adam Nowicki/MKL Szczecin/, Damian Kabat. W 2013roku  Andrzej na Mistrzostwach Polski Seniorów w Bydgoszczy w 2013 r. na dystansie 4 km był piąty, w roku ub. startował w biegu młodzieżowców w Krakowie/drugi/, jak będzie w tym roku? Zapraszamy do kibicowania w Iławie, tylko 55 km, start godz.12.05 przy Hotelu TIFFI ul Dąbrowskiego, przy wjeździe do Iławy przy stadionie na most w lewo, między Dużym a Małym Jeziorakiem.

Dzień wcześniej w sobotę odbędą się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych Juniorów i Juniorów Młodszych. Z naszych zawodników startują:

13.20 – Kuba Jurewicz – 3 km j.mł. – zgłoszono 93 zawodników

13.45 – Michał Kopecki – 3 km juniorów – zgłoszono 58 zawodników

14.10 – Marcin Kopecki – 5 km juniorów mł. – zgłoszono 58 zawodników

13.55 – Michał Karwiński – 6 km juniorów – zgłoszono 47 zawodników

W biegu juniorów młodszych punktuje 32 zawodników, w biegu juniorów 20.

Zapraszamy do kibicowania naszym zawodników.

Powodzenia!!!

Na co liczymy, to zawsze bardzo trudno przepowiedzieć. Realnie na bardzo wysokie, medalowe miejsce Andrzeja Rogiewicza, mimo wymagających rywali. Na bardzo wysokie, punktowane miejsce Michała Karwińskiego/pierwsza dziesiątka/ oraz na punktowane miejsce Marcina Kopeckiego. W moim odczuciu, takie są realne możliwości naszych zawodników. Ogłosimy konkurs na facebooku!!!!

Ryszard Mazerski