Trzy sztafety na podium w MP NW w Białym Borze..

1 m sztafeta mieszana seniorów /60 +/ LKS Zantyr  Sztum w składzie: Olszewski Ryszard-I, Tabor Leszek- II, Kołpak Irena-III i Halik-Lewandowska Jadwiga-IV z czasem 5 godz.9 min.50sek i 80/100.

2 m sztafeta mieszana seniorów/60 +/ LKS Zantyt w składzie: Kołpak Jan- I zmiana, Tryba Zdzisław-II, Malinowska Grażyna-III, Gruszka Barbara- IV zmiana z czasem 5. 42,38,20.

3 m sztafeta żeńska LKS Zantyr w składzie: Malinowska Monika-I, Langmesser  Kinga-II, Szalecka Grażyna – III i Ruczyńska Ewa – IV zmiana z czasem 5.14,53,10

5 m sztafeta mieszana LKS Zantyr w składzie: Grabowski Jacek-I, Telega Małgorzata – II, Grabowska Bożena – III i Stępień Andrzej – IV zmiana z czasem 4 godz.56 min. 36 sek. 75/100

Najlepszy czas z naszych zawodników na 12, 66 km osiągnął Jacek Grabowski – 1.26,43, w śród kobiet Małgorzata Telega – 1.29,,29!!!

Na dystansie 8,44 km najlepszy czas wśród kobiet osiągnęła Ewa Ruczyńska -1.00,29!!!

Wyjazd finansowany ze środków sztumskiego samorządy w ramach zadania: „Rozwój i popularyzacja marszów Nordic Walking wśród społeczeństwa Miasta i Gminy Sztum. Transport na zawody to niezawodny TL Jacka Lubińskiego.

Mam nadzieję, że warunki epidemiologiczne pozwolą w przyszłym roku  spotkać się ponownie/po kilku latach/ w Sztumie najlepszym  z całego kraju na Pucharze Polski w Nordic Walking. Zapowiedział to podczas zakończenia imprezy Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Leszek Tabor, zapraszając do nas w 2021 wszystkich z NW. Dziękujemy w imieniu wszystkich sympatyków Nordic Walking i nie tylko!

Ryszard Mazerski

Zestawienie czasów zawodników LKS Zantyr na poszczególnych zmianach:

Zmiany na dystansie  12, 66 km:

1.26,43 – Jacek Grabowski – M

1.28,59 – Leszek Tabor – M 60 +

1.29,29 – Małgorzata Telega – K

1.31,17 – Ryszard Olszewski – M 60 +

1.31,37 – Monika Malinowska – K

1.31,41 – Jan Kołpak – M 60 +

1.35,24 – Kinga Langmesser – K

1.40,22 – Zdzisław Tryba – M 60 +

Zmiany na dystansie – 8,44 km

57,23 – Andrzej Stępień – M

1.00,24 – Ewa Ruczyńska – K

1.03,01 – Bożena Grabowska – K

1.04,29 – Irena Kołpak – K 60 +

1.05,05 – Jadwiga Lewandowska – K 60 +

1.07,23 – Grażyna Szalecka – K 60 +

1.14,04 – Barbara Gruszka – K 60 +

1.16,29 – Grażyna Malinowska – K 60 +