40 zwycięstwo Bartosza Mazerskiego w XX edycjach Grand Prix Sztumu!!!

Na zdjęciu moje podopieczne z dawnych lat!!!

XX Jubileuszowe Biegowego Grand Prix Sztumu pod patronatem Leszka Tabora Burmistrza Miasta i Gminy Sztum /startował w biegu na 9,2 km/ zakończone 40 zwycięstwem Bartosza Mazerskiego w całym cyklu 78 biegów dwudziestu Grand Prix. Odparł atak młodych biegaczy startujących pierwszy raz w  edycji Marcina Spustka z Elbląga i Pawła Moskala z Kurzętnika. Wśród kobiet zwyciężyła Weronika Wójcik-Wicka,/Starogard/,  trzecia była Natalia Ruchlewicz /Sztum/. W kategoriach wiekowych biegu głównego z zawodników Zantyra: I m – Elżbieta Tuwalska, Marcin Klonowski – II m; Jan Giembicki – III m;  Bogdan Cebula – III m;  Leon Treć – III m; Gościem specjalnym Jubileuszowego Grand Prix i biegu był udział olimpijczyka z Atlanty Grzegorza Gajdusa.

W biegu juniorów klasą dla siebie był mistrz Polski młodzików na 1000 m  Kacper Lewalski/Truso E-g, podopieczny Czesława Nagy/. W biegu juniorek, jak poprzednio najlepsza okazała się  mieszkanka Starocina Beta Niemyjska/Zantyr/, w kategorii juniorów na drugim miejscu jak poprzednio Michał Wróbel/Zantyr/ i juniorka Karolina Lisowska. W kategorii młodzików na trzecich miejscach Antonia Rygielska i powracający do biegania Igor Tyburski./oboje SP2 Sztum,  LKS Zantyr/

W marszu Nordic Walking, jak w pierwszy bez zmian, I m open – Maciej Wiśniewski/Malbork/, II m Zosia Maczkowska, III m Monika Malinowska/obie Zantyr,/ IV m open a drugi wśród mężczyzn Jan Kołpak/Zantyr/, trzeci gość z Ełku Jarosław Czopek.

W canicross, czyli w biegu z psem pod nieobecność na trasie Krzysztofa Pawłowskiego/kontuzja/, ale był w Sztumie zwyciężył Sławomir Janczak z Pszczółek a w śród kobiet Magda Janczak z Pszczółek/to nie małżeństwo a rodzeństwo/.

Wyniki zawodów

Zdjęcia

Wyniki biegaczy LKS ZANTYR Sztum w opracowaniu Bogdana Cebuli!

2018-12-08 Sztum – edycja: XX – 2 bieg, dystans: 9,200, startujących: 148

Lp. Zawodnik Kategoria Czas Miejsce open Miejsce w kategorii
1 Mazerski Bartosz M-40 00:30:55 1 (148) złoto 1 (31) złoto
2 Klonowski Marcin M-30 00:34:03 10 (148) 2 (30) srebro
3 Giembicki Jan M-30 00:34:16 12 (148) 3 (30) brąz
4 Cebula Bogdan M-50 00:35:33 18 (148) 3 (24) brąz
5 Lisogórski Krzysztof M-40 00:37:48 33 (148) 12 (31)
6 Tuwalska Elżbieta K-40 00:38:10 37 (148) 1 (8) złoto
7 Dmitrzak Piotr M-30 00:38:55 44 (148) 10 (30)
8 Lizińczyk Rafał M-40 00:38:59 45 (148) 16 (31)
9 Piotrowski Lech M-50 00:39:54 51 (148) 8 (24)
10 Rozenberg Sławomir M-50 00:40:12 54 (148) 9 (24)
11 Sosiński Dariusz M-40 00:42:10 68 (148) 21 (31)
12 Krawiec Andrzej M-50 00:42:46 74 (148) 10 (24)
13 Treć Leon M-60 00:43:27 78 (148) 3 (14) brąz
14 Zdziennicki Bartek M-30 00:43:43 80 (148) 23 (30)
15 Tabor Leszek M-60 00:45:24 91 (148) 4 (14)
16 Doliński Stanisław M-50 00:45:42 93 (148) 13 (24)
17 Markowski Kamil M-30 00:45:56 96 (148) 26 (30)
18 Tryba Zdzisław M-60 00:47:47 109 (148) 6 (14)
19 Jurewicz Mirosław M-50 00:48:04 111 (148) 18 (24)
20 Ludwik Andrzej M-50 00:48:30 117 (148) 20 (24)
21 Wiechowski Sławomir M-40 00:53:03 133 (148) 30 (31)
22 Babieczko Andrzej M-50 00:53:11 135 (148) 22 (24)

Kolejna impreza przechodzi do historii pod znakiem bardzo sprzyjającej pogody, zaciętej rywalizacji, świetnej atmosfery, super organizacji, smacznego poczęstunku/palce lizać/, pysznego ciasta w kawiarence, obsługi całej imprezy na najwyższym poziomie. To wszystko za sprawą tych wszystkich, którzy  przygotowali i przeprowadzili II bieg /Mikołajkowy/ XX Jubileuszowego Biegowego Grand Prix Sztumu: Leszek Tabor /patronat/,  Czesław Oleksiak, Danuta Grochowska, Elżbieta Czerkies, Danuta Świderska, Iwona Burczyk, Irena Kołpak, Grażyna Malinowska, Ewa Zembrzuska, Maria Mazerska, Andrzej Belzyt, Krzysztof Burczyk, Zygmunt Słupecki, Bogdan Cebula, Piotr Nowosielski, Bogdan Owsiany, Jan Kołpak, Piotr Piesik, Wiesław Świderski, Bartosz Mazerski, Bogdan Grochowski, Krzysztof Kamiński, Roman Szulc, Lech Staliński,  Dominik Wiechowski, Jan Salewski, Piotr Stefanowicz, wolontariat Młodzieżowej Rady Powiatu Sztumskiego, Wojciech Bednarski i Szymański ze Straży Miejskiej w Sztumie, ratownicy medyczni Firmy Lesława Olszewskiego, trener Eugeniusz Słonina i młodzi kolarze Klubu Kolarskiego LIDER Sztum

Sponsorzy i partnerzy   II Biegu „Mikołajkowego” XX Jubileuszowego Biegowego Grand Prix Sztumu –8.12.2018

Miasto i Gmina Sztum
Urząd Marszałkowski w Gdańsku                                                                                                                                                           Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku                                                                                                                                         Pomorski Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku
TL  Transport Lubiński Sztum
Hurtownia „U Stacha” Sztum St. Remlein
PSS Społem Sztum
Murawski Andrzej                                                                                                                                                                                     Producent Rowerów FOLTA Malbork
Zakład Przetwórstwa Mięsa R i E Aniołkowscy Grudziądz
Sztumskie Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 2 Sztum
SAR Burczyk Estrada Sztum
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sztum
KKS LIDER Sztum                                                                                                                                                                                                     Straż Miejska w Sztumie
Goode Time
Transport Sanitarny Lesław Olszewski
Print Paweł Toruń Sztum

Patronat Medialny: Dziennik Bałtycki

Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zantyr Sztum – organizator

Informuje i dziękuje wszystkim inicjator, organizator  imprezy Ryszard Mazerski