»

Maj 27 2018

Komentarz ze zdjęciami z Pasłęka!!!

Biegaj z Bartkiem dodał tekst i nowe zdjęcia (16).

W Dzień Mamy 🌹pięciosobowa ekipa LKS Zantyr Sztum udała się na XIII Bieg Filipidesa w Pasłęku. Udając się na ten bieg, zawsze zadaję sobie to samo pytanie. Dlaczego BIEG Filipidesa? Wy wiecie ? Odpowiedź jest bardzo prosta. To dzięki Niemu istnieje Bieg Maratoński🏃🏻😉
” Filipides to ateński posłaniec, wysłany z Aten do Sparty w celu złożenia prośby o zbrojną pomoc dla Ateńczyków przed bitwą pod Maratonem z wojskami perskimi w 490 p.n.e.
Legendy mówią, że ten sam Filippides miał po wygranej bitwie pobiec z Maratonu do Aten, by obwieścić zwycięstwo i poinformować Ateńczyków o płynącej ku nim flocie perskiej. Po przekazaniu tej wiadomości padł martwy. Dystans jaki pokonał to ok. 38-40 km.
Historia ta stała się też bodźcem do utworzenia biegu maratońskiego jako dyscypliny olimpijskiej w nowożytnych igrzyskach.”
Ja również chciałbym obwieścić zwycięstwo i poinformować , że Maciek Frąckowiak zwyciężył w klasyfikacji chłopców klas IV, Bogdan Cebula zwyciężył w swojej kategorii wiekowej, ja zostałem Mistrzem Polski Nauczycieli i trzecie open, a LKS Zantyr Sztum zwyciężył w klasyfikacji drużynowej ! 💪💪💪

2018-05-26 Pasłęk – edycja: XIII, dystans: 10,000, startujących: 160, atest