Sukcesy na Turnieju „Baśki” w Gniewie!!!

Wspominaliśmy już o sukcesach sztumskich graczy na XVII Turnieju Kaszubskiej Baśki/tego się nikt chyba nie spodziewał/ o Miecz Króla Jana III Sobieskiego w Gniewie. Po opublikowaniu oficjalnych wyników Zbigniew Zwolenkiewicz pisze:

/Na zdjęciu zwycięzca Przemysław Jastruszewski z Mieczem Króla Jana III/ Ogromne gratulacje!!!

„VII Turniej Kaszubskiej Baśki o Miecz Króla Jana III Sobieskiego, został rozegrany na na Zamku w Gniewie. W zawodach uczestniczyło 106 graczy, sympatyków sportowej tradycyjnie kaszubskiej gry karcianej „Baśka”. Z powiatu sztumskiego w turnieju grało 8 drużyn (32 baśkarzy).
Uroczyste otwarcie turnieju nastąpiło na dziedzińcu zamkowym, gdzie wszyscy zawodnicy odśpiewali Hymn Baśkarzy. Turniej, jak co roku, organizowany był przez Koło Polskiego Stowarzyszenia Baśki w Gniewie, Prezesa koła Grzegorza Dąbrowskiego oraz właściciela Hotelu Zamek Gniew i władze miasta Gniew.
Najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobywcą głównej nagrody (wielkiego miecza Jana III Sobieskiego) został Przemysław Jastruszewski z drużyny Listonosze (Sztum), kolejne miejsca na podium zajęli Tomasz Poleszak z drużyny Mak-POL Gniew i Leszek Staliński z drużyny Zantyr II Sztum. W pierwszej dziesiątce gracze z powiatu sztumskiego zajęli jeszcze miejsca: IV – Henryk Nowak, VII – Andrzej Rozkwitalski, IX – Stanisław Wasiewicz i X – Włodzimierz Król.
Drużynowo wygrał zespół AS PIK II w składzie: Jan Nowak, Czesław Dąbrowski, Henryk Zatorski i Edmund Kurzawski. Drugie miejsce zajęła drużyna Poznaniacy (Roman Michalak, Zenon Kulczyński, Mirosław Dalecki Gwidon Biedrowski), a trzecie ASY Mikołajki (Włodzimierz Król, Józef Olak, Grzegorz Cichowski i Stefan Smoliński).
(Zdjęcia ze strony Polskie Stowarzyszenie Baśki)” Koszty przejazdu sfinansowane ze składek członkowskich „Baśkarzy”

Ogromne gratulacje dla graczy i oraz podziękowania dla Pana Zbyszka za zainicjowanie i propagowanie systematycznych rozgrywek, turniejów oraz wyjazdów na zawody Baśki”. „Jak się sieje, dogląda, to się plony zbiera”!!!!

Ryszard Mazerski