20 lat zimowego biegania w Sztumie! Przygotowania zakończone!

20 lat zimowego biegania w Sztumie!!! Przygotowania zakończone. Sobota 17 listopada – I Bieg Dla Niepodległej XX Jubileuszowe Biegowe Grand Prix Sztumu!

  • Minęło 19 lat zimowego b. /często z nazwy/ biegania w Sztumie. Już jutro rozpoczniemy/17 listopada b.r. XX Jubileuszowe Biegowe Grand Prix Sztumu  pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora. Będzie to wyjątkowe wydarzenie:   Jubileuszowe, Pomóżmy Robertowi i Dla Niepodległej. Zaczęło się wszystko 23 października 1999 roku, kiedy podczas I biegu I Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sztum  na plaży miejskiej w Sztumie stanęło 25 biegaczy. Rekord uczestnictwa ustanowiony został w lutym 2018 roku, kiedy to na mecie na plaży miejskiej w Sztumie linie mety przekroczyło 330 biegaczy oraz dzieci i NW.
  • Wszystko zaczęło się od tego, że przez wiele lat, jako trener jeździłem z zawodnikami w okresie jesienno-zimowym na Grand Prix Sopotu w Biegach po Plaży. Zrodziła mi się w tedy myśl zorganizowania w Sztumie podobnej imprezy. Po co jeździć do Sopotu, tracić czas i pieniądze na dojazd, kiedy w Sztumie mamy doskonałe warunki i możliwości do zorganizowania własnej imprezy. I tak się zaczęło,  wspólnie z Krzysztofem Burczykiem – ówczesnym prezesem Victorii Sztum dla niewielkiej  garstki biegaczy rozpoczęliśmy zimowe bieganie w Sztumie. Przeciwności i przeciwników, jak zawsze nie brakowało, trzykrotnie zmieniało się miejsce startu i mety, na plaży, na zamku, przy gimnazjum, a obecnie, tak jak 19 lat temu, start i meta na plaży miejskiej w Sztumie, wokół Jeziora Sztumskiego, Tradycyjnie bieg odbywał się będzie po plaży, nową ścieżką pieszo-rowerową i Bulwarem Zamkowym z niewielkimi podbiegami na pętli około 4,6 km. To bardzo rozpoznawalna impreza na mapie biegowej kraju.
  • Sztumskie Przełajowe Grand Prix jest moim pomysłem z wieloma partnerami, partnerami, ludźmi oddanymi sprawie/których zawsze wymienaim po biegu i mam nadzieję, że będzie dalej z powodzeniem realizowane dla wszystkich chętnych amatorów biegania i NW oraz biegu z psem/canicross/ w celu spędzenia wolnego czasu aktywnie, na świeżym powietrzu, na pięknej  trasie wokół J.Zajezierskiego.

Dyrektor Biegu – Ryszard Mazerski